24-godzinny monitoring ciśnienia krwi

Dwudziestoczterogodzinny ambulatoryjny pomiar ciśnienia tętniczego krwi jest sposobem kontroli wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia). Nadciśnienie tętnicze jest to pomiar ciśnienia krwi, w którym ciśnienie skurczowe (górne) jest równe lub wyższe niż 140, a rozkurczowe (dolne) równe lub wyższe niż 90. Ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia krwi pozwala na rejestrowanie wielu odczytów ciśnienia krwi (BP) w ciągu 24 godzin. W gabinecie lekarskim lub klinice, do pomiaru ciśnienia tętniczego używa się urządzenia zwanego sfigmomanometrem. Zazwyczaj podczas wizyty lekarskiej wykonuje się tylko jeden lub dwa pomiary ciśnienia krwi. Jednak ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia tętniczego daje wiele odczytów podczas dnia i podczas nocy.

Przygotowanie

Zostaniesz poproszony o podwiniecie mankietu koszuli na ręku, w którym zostanie zainstalowany mankiet do pomiaru ciśnienia krwi.

Procedury

Monitor wygląda jak normalny mankiet ciśnieniowy, który jest przymocowany do małego urządzenia, które jest noszone na pasku przez cały dzień i noc.

W większości przypadków, w przypadku ambulatoryjnych ciśnieniomierzy, odczyty są dokonywane co 20 do 30 minut w ciągu dnia i co godzinę w nocy. W tym samym czasie można również dokonywać pomiarów tętna.

Wielokrotne odczyty ciśnienia mogą być uśrednione w ciągu 24 godzin, aby uzyskać profil wartości ciśnienia.

Opieka po badaniu

Nie ma potrzeby specjalnej opieki po tym badaniu. Po zakończeniu testu, można samemu odłączyć urządzenie. Jest to proste i zostanie ci to wyjaśnione w momencie, gdy otrzymasz aparat. Aparat należy zwrócić do naszej praktyki. Po analizie, wyniki badania zostaną omówione z kardiologiem.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search