Jak wypełnić formularz, kiedy powraca się do Belgii po pobycie zagranicznym trwającym więcej niż 48 godzin. I dobra wiadomość: pierwszy raz od czerwca liczba zakażeń koronawirusem w Belgii spada.

Wielu z nas będzie w najbliższych dniach wracać z wakacji do Belgii.

Niezależnie od tego skąd się wraca, należy wypełnić w ciągu 48 przed powrotem do Belgii specjalny formularz. Formularz jest dostępny online (czyli trzeba mieć komputer lub smartphone wraz z polaczeniem do internetu, aby go wypełnić i wysłać) jak również trzeba koniecznie mieć numer telefonu komórkowego.

Formularz jest dostępny w czterech językach:

– po francusku => https://travel.info-coronavirus.be/fr/public-health-passenger-locator-form

– po angielsku => https://travel.info-coronavirus.be/public-health-passenger-locator-form

– po holendersku => https://travel.info-coronavirus.be/nl/public-health-passenger-locator-form

– po niemiecku => https://travel.info-coronavirus.be/de/public-health-passenger-locator-form

 

Jeśli ktoś nie ma numeru telefonu komórkowego to UWAGA: należy wydrukować dokument podany w linku poniżej, wypełnić i mieć go przy sobie jak również KONIECZNIE wysłać emailem na adres: PLFBelgium@health.fgov.be

Link do dokumentu =>

https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/FR/Documents/BELGIUM_PassengerLocatorForm_FR.pdf

 

Pierwszy raz od czerwca liczba zakażeń koronawirusem spada.

Liczba infekcji koronawirusem znów spada. Między 7 a 13 sierpnia odnotowano średnio 574 infekcje dziennie, o 5 procent mniej niż tydzień wcześniej. Po raz pierwszy od końca czerwca ta średnia spadła w porównaniu z tygodniem wcześniejszym. Od początku epidemii w Belgii odnotowano 78 323 zakażenia.

Jednak liczba przyjęć do szpitala i zgonów nadal wyraźnie rośnie, czego można się było spodziewać, bo liczba hospitalizacji reaguje z pewnym opóźnieniem na trend zakażeń (czyli po wzroście lub spadku zakażeń dopiero po kilkunastu dniach będzie obserwowany taki sam trend w hospitalizacjach i zgonach). Dzieje się tak dlatego, ze wielu pacjentów nie jest przyjmowanych do szpitala natychmiast po zdiagnozowaniu zakażenia. Śmierć również następuje dopiero po pewnym czasie od rozpoznania choroby. Tak więc tylko wtedy, gdy liczba zakażeń od pewnego czasu będzie spadać, liczba zgonów i nowych przyjęć ponownie spadnie.

 

Między 7 a 13 sierpnia odnotowano średnio 8,3 zgonów dziennie, ponad dwukrotnie więcej niż tydzień wcześniej (+115 procent). Na początku zeszłego tygodnia nastąpił wyraźny wzrost liczby zgonów. W sumie 9.939 osób zmarło w wyniku wirusa.

Pomiędzy 7 a 13 sierpnia hospitalizowano średnio 33 osoby, co stanowi wzrost o 35 procent w stosunku do poprzedniego tygodnia. Obecnie w szpitalu przebywa 336 osób (+27), z czego 86 znajduje się na intensywnej terapii (+4). Spośród nich, 48 otrzymuje sztuczne oddychanie (+5).

 

Serdecznie pozdrawiam bezwirusowo,

 

Dr. Agnieszka Ciarka

www.ciarkaprocardio.be

Filie mojej praktyki kardiologicznej:

Filia w TREMELO, Rozenlaan 6, 3128 Tremelo

Filia w BRUKSELI, av. J. Goffin 164, 1082 Sainte Agatha Berchem

Wizytę można umówić online:

https://www.doctoranytime.be/en/d/cardiologist/agnieszka-ciarka

lub telefonicznie:

GSM 0471.74.18.60

 

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search