Nie zapomnijmy dzisiaj maseczki w Brukseli: od dziś obowiązek noszenia maseczek na całym terytorium miasta.

W regionie stołecznym Brukseli przekroczono średnią tygodniową zakażeń COVID-19 wynoszącą 50 przypadków na 100.000 mieszkańców (która przez wirologów jest uznawana za stan alarmowy). Najnowsze dane instytutu zdrowia Sciensano pokazują w środę, że średnio na 100.000 mieszkańców w Brukseli odnotowano 54,4 nowych przypadków Covid-19 w okresie od 2 do 8 sierpnia, podczas gdy jeden dzień wcześniej średnia ta wynosiła 47,1 przypadków. Wirolodzy już wczoraj wyrażali swoje zdziwienie, dlaczego noszenie masek w Brukseli nie jest obowiązkowe, ze względu na stały wzrost zakażeń w Brukseli. Wygląda na to, że po Antwerpii, Bruksela stała się kolejnym ogniskiem koronawirusa. Wiec o dzisiaj to jest fakt, należy mieć wszędzie w Brukseli ze sobą maseczkę.

wcześniej nawoływali do wprowadzenia obowiązkowych maseczek na terenie miasta, ale dopiero od dziś stało się to rzeczywistością. Kara za nienoszenie maski to 250 euro.

Dlatego od dziś należy nosić maskę i oczywiście stosować się do wszystkich innych zaleceń (ograniczyć kontakty, zachować odstęp i dezynfekować ręce).

 

Serdecznie pozdrawiam bezwirusowo w upały,

 

Dr. Agnieszka Ciarka

www.ciarkaprocardio.be

Filie mojej praktyki kardiologicznej:

Filia w TREMELO, Rozenlaan 6, 3128 Tremelo

Filia w BRUKSELI, av. J. Goffin 164, 1082 Sainte Agatha Berchem

Wizytę można umówić online:

https://www.doctoranytime.be/en/d/cardiologist/agnieszka-ciarka

lub telefonicznie:

GSM 0471.74.18.60

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search