Liczba zakażeń rośnie w Brukseli, a Rada Bezpieczeństwa wprowadza nowe obostrzenia dla stolicy Europy.

Jakie obostrzenia w Brukseli?

Kawiarnie i bary w regionie stołecznym Brukseli muszą być zamykane w poniedziałek o 23:00 zamiast o 1:00. Restauracja mnie musza być zamykane o 23.00. Istnieje również zakaz gromadzenia się w godzinach od 23.00 do 6.00: nie więcej niż dziesięć osób może gromadzić się publicznie. Środki będą obowiązywały przez trzy tygodnie, nowa ewaluacja nastąpi 6 października. Inspektorat sanitarny wyjaśnia, że środki te są koniczne, ponieważ to w pubach i barach są duże ogniska infekcji. Apeluje również o ograniczenie liczby bliskich kontaktów.

 

Maseczki ustne, czy zostanie utrzymane zniesienie obowiązku ich noszenia w Brukseli od 1 października?

 

Po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które odbyło się w ubiegłą środę, region stołeczny Brukseli postanowił znieść z dniem 1 października ogólny wymóg stosowania maseczek. Decyzja ta na razie nie zostanie zakwestionować, ale dziewiętnaście gmin może teraz samodzielnie decydować, na których ruchliwych ulicach wymagają masek. Maseczki będą obowiązkowe również w pobliżu szkół. Ulice, o których mowa, zostaną określone w późniejszym terminie.

 

Uwaga: każdy musi zawsze mieć przy sobie maseczkę terenie regionu Brukseli. Jeśli nie masz jej w kieszeni, ryzykujesz grzywnę w wysokości 150 euro.

 

Spotkanie kryzysowe

Decyzje te są wynikiem spotkania kryzysowego, które rozpoczęło się w sobotę po południu o godzinie 17.00 i trwało prawie trzy godziny. Zostało ono zwołane, ze względu na niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem w Brukseli. W tygodniu od 16 do 22 września odnotowano 2.353 nowych zakażeń, o 714 więcej niż w ciągu poprzednich siedmiu dni. Jest to wzrost o 44%. Współczynnik dodatni jest również najwyższy: 9,5%. Oznacza to, że 9,5 na 100 testów na Covid jest dodatnich. Ta liczba jest znacznie wyższa niż w innych prowincjach.

 

 

Serdecznie pozdrawiam bezwirusowo,

 

Dr. Agnieszka Ciarka

www.ciarkaprocardio.be

Filie mojej praktyki kardiologicznej:

Filia w TREMELO, Rozenlaan 6, 3128 Tremelo

Filia w BRUKSELI, av. J. Goffin 164, 1082 Sainte Agatha Berchem

Wizytę można umówić online:

https://www.doctoranytime.be/en/d/cardiologist/agnieszka-ciarka

lub telefonicznie:

GSM 0471.74.18.60

Twitter: @0Ciarka                                                           Insta: Dr.Ciarka_cardiology

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search