Od wtorku chirurgiczne maseczki będą w sprzedaży w supermarketach w Belgii. Sieci supermarketów uzgodniły, że będą je sprzedawać po cenie zakupu, bez zysku! Ale ile będzie kosztować taka maseczka? I czy będą one dostępne już od jutra?

Delhaize

Ma wystraczająca liczbę zapasów i rozpoczyna sprzedaż we wtorek. Cena maseczki jeszcze nie jest znana, ale będą one sprzedawane po cenie zakupu i szacuje się, że będzie ona kosztować mniej niż jedno euro. Aktualnie maseczki będą przedawane w opakowaniach po 50 sztuk, a w ciągu tygodnia może będą również mniejsze opakowania. Będzie również wyznaczona maksymalna liczba maseczek, która może nabyć jeden klient, tak aby zapobiec zakupom ‘na zapas’.

 

Carrefour

Sieć supermarketów Carrefour posiada również zapasy wystarczające do rozpoczęcia sprzedaży we wtorek. Carrefour miał już sporo zapasów dla swoich pracowników i na razie ten zapas jest wystarczająco duży, aby sprzedać klientom.

 

Colruyt

W Colruyt, sprzedaż maseczek rozpocznie się dopiero 11 maja, ponieważ siec jest w trakcie ich zakupu. Są one pakowane po 1000 sztuk, więc musza zostać przepakowane.  Będą one sprzedawane we wszystkich sklepach spożywczych Grupy Colruyt. To są Colruyt, Okay, Bio Plannet, Cru i gałęzie Spar, które prowadzi Colruyt. W przypadku Bio Plannet badamy, może będą dostępne maski wielokrotnego użytku z organicznej bawełny. Według rzecznika, cena za maskę w sklepach spożywczych Grupy Colruyt będzie wynosić około jednego euro. Taka jest obecna cena i tak będzie we wszystkich supermarketach.

 

Dyskonty i mniejsze sieci sklepów

Aldi w tej chwili kupuje maski, tak aby umieścić je na półkach do wtorku. Najprawdopodobniej będą w pudełkach po pięć lub dziesięć sztuk. Cena, tak jak w przypadku wszystkich supermarketów, będzie się składać z kosztów, sześciu procent VAT i kilku eurocentów, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

 

Sieć supermarketów Lidl wprowadzi maseczki do sprzedaży najpóźniej od 11 maja. Jeśli negocjacje i zakupy przejdą gładko to jest możliwe, że pojawia się na polkach nawet wcześniej.

 

Albert Heijn nie będzie sprzedawał maseczek.

 

Obniżony VAT na żele odkażające do rąk i maseczki

W celu zmniejszenia kosztów, VAT na żele odkażające do rąk i maseczki zmniejszył się z 21 do 6 procent od dzisiaj. Dekret królewski został opublikowany w tej sprawie w Biuletynie Ustaw, Rozporządzeń i Dekretów w poniedziałek, 4 maja.

 

Sytuacja epidemiologiczna na 04.05.2020

Dalszy spadek liczby hospitalizacji z powodu COVID-19, zmniejsza się istotnie liczba pacjentów na intensywnej terapii oraz spadek liczby zgonów z powodu COVID-19. Bardzo budujące dane po weekendzie.

Wczoraj hospitalizowano 59 nowych pacjentów z COVID-19 (czyli od dwóch dni przyjmowanych jest mniej niż 100 pacjentów do szpitali z COVID-19), aktualnie są hospitalizowane 3044 osoby.  Liczba pacjentów na intensywnej terapii spadla do 655 osób. a wczoraj zanotowano 485 nowych przypadków CVOID-19? Wczoraj zmarło niestety kolejne 41 osób z powodu COVID-19.

 

 

Obiecałam, że będę codziennie informować o tym, ile pieniędzy udało się zebrać w naszej zbiórce na szpital w Belgii i w Polsce.

Na dziś jest to 2785,53 euro! Super! To jakieś szaleństwo, bo od wczoraj udało się uzbierać dodatkowo prawie 1000 euro!  Brawo my!

Zamierzam zakończyć zbiórkę o północy, a potem postaram się wysłać wszystkim darczyńcom kopie mojego ebooka!

Nadal nie udało mi się aktywować możliwości sprzedaży ebooka na stronie, tak aby po jego zakupieniu za 1 euro, pieniądze od razu zostały przesłane na konto Polsko-Belgijskiego Stowarzyszenia Medycznego, a następnie po zakończeniu zbiórki, co do centa na szpital w Belgii i w Polsce.

Dopóki sprzedaż ebooka nie ruszy proponuję, żeby wpłacać pieniądze na konto naszego Polsko-Belgijskiego Stowarzyszenia Medycznego:

Association Médicale Belgo-Polonaise

IBAN : BE69 2100 5304 2278

Przy wpłacie proszę podać swój email (nie można wpisać @, więc proszę po prostu napisać małpa), tak aby można było przesłać ebooka oraz zaznaczyć, na który szpital w Belgii i ewentualnie w Polsce chcieliby Państwo przeznaczyć pieniądze.

W Belgii proponuję wybrać z tych szpitali:

– Szpital Uniwersytecki AZVUB w Brukseli (UZ Brussel) na Jette

– Szpital Uniwersytecki Świętego Łukasza (UCL) w Brukseli

– Szpital Uniwersytecki w Leuven (UZ Leuven)

– Szpital Uniwersytecki w Liège (CHU Sart Tilman)

 

Pozdrawiam wszystkich bezwirusowo,

Agnieszka Ciarka

 

Telekonsultacje/Wideokonsultacje kardiologia:

https://www.ciarkaprocardio.pl/rejestracja-umow-sie-do-lekarza/

Tel. 0471 74 18 60

Blog: https://www.ciarkaprocardio.pl/blog/

 

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search