Po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa w Belgii liczba osób, które wyzdrowiały i zostały wypuszczone ze szpitali do domów, jest większa niż liczba nowo zakażonych osób wymagających hospitalizacji!

Dane epidemiologiczne na 05.04.2020

Dzisiejsze informacje epidemiologiczne napawają optymizmem: po raz pierwszy od początku pandemii więcej pacjentów po chorobie spowodowanej COVID-19 wyzdrowiało i mogło opuścić szpital, niż zostało przyjętych do szpitali z powodu zakażenia tym wirusem.

I tak wczoraj 499 osoby zostały przyjęte do szpitala z powodu COVID-19, a 504 osób zostało wypuszczonych do domu!  Aktualnie w szpitalach w Belgii jest hospitalizowanych 5735 osób z powodu koronawirusa. Wczoraj 1260 osoby miały pozytywny test na COVID-19 (ta liczba jest również mniejsza w porównaniu z przedwczoraj). Wszystkie te liczby wskazują na stabilizacje epidemii i na trend do zmniejszania liczby zachorowań i hospitalizacji.

1261pacjentów przebywa na oddziałach intensywnej terapii (995 osób wymaga wspomaganego oddychania, a 31 osób potrzebuje bardziej zaawansowanej aparatury, aby dotlenić krew, tzw. ECMO). Wczoraj zmarło kolejne 164 osób z powodu COVID-19 (o 24 osoby więcej niż poprzedniego dnia), co oznacza, że całkowita liczba zgonów od 13 marca z powodu koronawirusa w Belgii wzrosła do 1447 osób. Śmiertelność będzie najprawdopodobniej w następnych dniach jeszcze rosła jako odpowiedz na dużą liczbę osób hospitalizowanych, ale po tym jak osiągniemy szczyt zachorowań, również śmiertelność powinna powoli spadać. Ponad 93% zmarłych osób to osoby powyżej 65 roku życia.

 

Dzisiaj nie umieszczam więcej informacji, ponieważ tak jak obiecałam, zrobiłam ebooka na podstawie postów umieszczonych na moim blogu (nigdy tego nie robiłam wiec było to nie lada wyzwanie). W ebooku znajdują się zdjęcia, które robiłam sama, więc ma on również taka lekką nutkę mojej niespełnionej miłości jaka jest fotografia.

W odpowiedzi na Państwa pytania o to, gdzie można wpłacać pieniądze, które będą przekazane na jeden ze szpitali w Belgii i na jedna z placówek w Polsce, proponuje, że mogą Państwo wpłacać pieniądze na konto naszego Polsko-Belgijskiego Stowarzyszenia Medycznego:

Association Médicale Belgo-Polonaise

IBAN: BE69 2100 5304 2278

Dzisiaj jest niedziela i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, żeby ebook można było udostępnić na stronie www.ciarkaprocardio.pl za przysłowiowe 1 euro, tak aby wpłacone pieniądze bezpośrednio przechodziły na konto Polsko-Belgijskiego Stowarzyszenia Medycznego. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje jak to zrobić to proszę o kontakt na email: dr.ciarka@procardio.info

Zanim jednak uda nam się uruchomić ten rodzaj wpłat za ebooka, możecie Państwo wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto (może być oczywiście tylko 1 euro) i proszę przy przelewie zaznaczyć na jaki email wysłać ebooka i na który szpital w Belgii chcielibyście, aby te pieniądze zostały przekazane. Suma naprawdę nie jest ważna, chodzi tylko o gest solidarności. Proponuje zbierać pieniądze do Lanego Poniedziałku, będę Państwa informować na bieżąco jaka jest zebrana kwota. Po Wielkanocy zadecydujemy na jaki szpital te pieniądze przelać.

Ten ebook nigdy by nie powstał, gdyby nie wsparcie i pozytywna energia, od moich przyjaciół, znajomych i pacjentów, jak również od zupełnie nieznanych mi osób, które czytały i komentowały mojego bloga. Jak wiecie, blog ten zaczęłam pisać, aby poinformować Polonie w Belgii, jak również moich pacjentów o tym co dzieje się codziennie w Belgii w związku z pandemia koronawirusa. Szybko pojawiły się też sugestie, że możemy zebrać pieniądze, tak aby moc wesprzeć jeden szpital w Belgi i jeden w Polsce. Każdy, kto kupi ebooka lub wpłaci pieniądze na konto Polsko-Belgijskiego Stowarzyszenia medycznego otrzyma kopie ebooka. Polowa zebranych pieniędzy zostanie przekazana na jeden ze szpitali w Belgii i na jeden ze szpitali w Polsce. Można podczas wpłat zasugerować na który ze szpitali w Belgii chciałoby się przekazać pieniądze, proponuje wybór pomiędzy szpitalami:

– Szpital Uniwersytecki AZVUB w Brukseli (UZ Brussel) na Jette

– Szpital Uniwersytecki Świętego Łukasza (UCL) w Brukseli

– Szpital Uniwersytecki w Leuven (UZ Leuven)

– Szpital Uniwersytecki w Liège (CHU Sart Tilman)

 

W tym miejscu chciałam tez podziękować mojej rodzinie, która cierpliwe pozwalała mi pracować nad tym projektem, jestem głęboko przekonana, że bez Was to wszystko nie miałoby sensu.

 

Pozdrawiam wszystkich bezwirusowo,

Agnieszka Ciarka

 

Pozdrawiam bezwirusowo, miłego weekendu

Agnieszka Ciarka, Kardiolog

 

Telekonsultacje/Wideokonsultacje kardiologia:

https://www.ciarkaprocardio.pl/rejestracja-umow-sie-do-lekarza/

Tel. 0471 74 18 60

Blog: https://www.ciarkaprocardio.pl/blog/

 

 

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search