Podczas gdy liczba nowych zakażeń koronawirusem wzrasta w Belgii powyżej 500 na dobę, firma AstraZeneca zapowiedziała dzis wstrzymanie badan na szczepionka, ze względu na wystąpienie objawów ubocznych szczepienia u jednej z testowanych osób.

Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki ze względów bezpieczeństwa przerywają zaawansowane próby z ewentualną szczepionką przeciwko COVID-19. Firma ogłosiła to w środę. Podejrzewa się, że szczepionka mogła wywołać niepożądane działania niepożądane u jednej z osoby uczestniczącej w badani fazy III.

 

Według rzecznika AstraZeneca jest to „rutynowa pauza”, aby zapewnić, że u wolontariuszy nie wystąpią żadne poważne skutki uboczne. Teraz sytuacja jest badana przez specjalna komisje. Nie można przeprowadzać żadnych nowych badań, a wolontariusze, którzy już otrzymali szczepionkę, będą ściśle monitorowani.

 

Testy, które są w trzeciej fazie, są obecnie prowadzone w Stanach Zjednoczonych. Badanie, w którym wystąpiły niepożądane działania niepożądane, miało miejsce w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii.

 

Dziewięć dużych amerykańskich i europejskich firm farmaceutycznych, w tym AstraZeneca, napisało we wtorek w liście otwartym, że nie wprowadzi na rynek swoich szczepionek przeciw COVID-19, dopóki nie udowodnią, że są one bezpieczne i skuteczne. Dokument ten ma na celu przeciwdziałanie spowodowania zagrożeń dla zdrowia poprzez jak najszybszego wprowadzenia na rynek szczepionki przeciwko COVID-19. Zaufanie ogółu społeczeństwa jest konieczne, ponieważ aby lek był skuteczny, ponieważ szczepienie obejmie dużą cześć populacji, więc nie może być wątpliwości, że szczepionka nie jest bezpieczna.

 

Komisja Europejska podpisała już wstępną umowę z firmą AstraZeneca na zakup szczepionki przeciw COVID-19. Jeśli firma pomyślnie zakończy proces opracowywania swojej szczepionki przeciwko Covid-19, państwa członkowskie UE będą mogły zakupić 300 milionów jej dawek, z opcją dodatkowych 100 milionów dawek. Zostaną one rozdzielone na podstawie liczby mieszkańców na państwa członkowskie.  Dla Belgii zarezerwowano 7,5 mln dawek.

 

Serdecznie pozdrawiam bezwirusowo,

 

Dr. Agnieszka Ciarka

www.ciarkaprocardio.be

Filie mojej praktyki kardiologicznej:

Filia w TREMELO, Rozenlaan 6, 3128 Tremelo

Filia w BRUKSELI, av. J. Goffin 164, 1082 Sainte Agatha Berchem

Wizytę można umówić online:

https://www.doctoranytime.be/en/d/cardiologist/agnieszka-ciarka

lub telefonicznie:

GSM 0471.74.18.60

Twitter: @0Ciarka                                                           Insta: Dr.Ciarka_cardiology

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search