W Belgii średnia liczba zakażeń COVID-19 spada, ale w samej Brukseli oraz w regionie Brabancji Flamandzkiej niestety nadal rośnie. Dobrym uczniem okazała się Antwerpia: po wprowadzeniu środków zapobiegawczych notuje co tydzień mniej zakażeń.

Choć średnia liczba nowych zakażeń koronawirusem w Belgii zmniejszyła się siódmego dnia z rzędu (w tygodniu od 13 do 19 sierpnia odnotowano średnio 507,9 nowych zakażeń dziennie i oznacz to spadek spadek o 15 procent w stosunku do poprzedniego tygodnia), to w niektórych miastach nadal liczba zakażeń wzrasta. Wciąż rośnie liczba infekcji w regionie Brukseli. W ciągu jednego tygodnia wykryto tam 898 infekcji, o 76 więcej niż tydzień wcześniej. Wirus też rozprzestrzenia się także w prowincjach Brabancja Flamandzka (+57 przypadków) i Hainaut (+23). W prowincji Antwerpia w ciągu jednego tygodnia potwierdzono 794 infekcje, o 416 mniej niż tydzień wcześniej. Tylko w Brukseli, Brabancji Flamandzkiej i Hainaut jest liczba reprodukcji wirusa nadal powyżej 1: odpowiednio 1,085, 1,120 i 1,156.

Liczba zgonów dzień nadal rośnie: od 13 do 19 sierpnia umierało 9,7 osób dziennie. Tydzień wcześniej było to 8,6 osób. Wzrost ten może być również spowodowany falą upałów międzyczasie całkowita liczba ofiar śmiertelnych w Belgii wynosi już 9.988, czyli o trzy więcej niż podano w sobotę.

W ciągu jednego tygodnia do szpitala przyjmowano średnio 30,4 osoby dziennie. W porównaniu z ubiegłym tygodniem jest to bardzo nieznaczny spadek o 2 procent. W sobotę w szpitalach przebywało 310 pacjentów, z czego 85 na oddziałach intensywnej terapii. Dla tych ostatnich oznacza to wzrost o 4 procent.

Łącznie w Belgii wystąpiło już 81 468 potwierdzonych zakażeń koronawirusem, czyli o 574 więcej niż podano w sobotę. Od 13 do 19 sierpnia przeprowadzono w Belgii ponad 130 000 testów, czyli średnio 18 599 dziennie. W tym okresie liczba pozytywnych testów dla całej Belgii wyniosła 3%.

 

Należy wiec nadal zachować szczególną ostrożność w Brukseli, regionie Brabancji Flamandzkiej i w Hainaut. Proszę pamiętać o noszeniu maseczek jak również o regularnym myciu lub dezynfekcji rak. Jeśli to tylko możliwe należy zachować dystans społeczny (odległość 1.5 metra od drugiej osoby). Jeśli ktoś ma objawy infekcji, to należy skontaktować się telefonicznie z lekarzem rodzinnym, który zdecyduje o kwarantannie i/lub wykonaniu testu na COVID-19.

 

Serdecznie pozdrawiam bezwirusowo,

 

Dr. Agnieszka Ciarka

www.ciarkaprocardio.be

Filie mojej praktyki kardiologicznej:

Filia w TREMELO, Rozenlaan 6, 3128 Tremelo

Filia w BRUKSELI, av. J. Goffin 164, 1082 Sainte Agatha Berchem

Wizytę można umówić online:

https://www.doctoranytime.be/en/d/cardiologist/agnieszka-ciarka

lub telefonicznie:

GSM 0471.74.18.60

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search