Wreszcie widać światełko w tunelu, rząd poluzowuje ograniczenia. Niestety na Swieta Wielkanocne nie pojedziemy jednak do Polski… Wiec co zmieni się od 8 marca?

– Od 8 marca będzie można korzystać z „bańki zewnętrznej” dla dziesięciu osób. Dotychczas tylko cztery osoby mogły się spotykać na świeżym powietrzu, a teraz można już iść na spacer w dziesięć osób!

 

– W pogrzebach od 8 marca może uczestniczyć 50 osób. Na każde dziesięć metrów kwadratowych może przypadać tylko jedna osoba.

 

– Od 8 marca dzieci poniżej 13 roku życia mogą uczestniczyć w zajęciach z 25 osobami na zewnątrz i z 10 osobami wewnątrz. Młodzi ludzie w wieku od 13 do 19 lat mogą to robić tylko z 10 osobami na zewnątrz. Jeśli chcesz dopingować swoje dziecko na treningu, będziesz musiał zrobić to sam: jedna osoba na dziecko.

 

– Od 15 marca będzie można ponownie organizować jednodniowe wycieczki szkolne w szkołach podstawowych i średnich.

 

– Uczniowie z grup szczególnie narażonych, uczęszczający do szkół specjalnych i zawodowych w niepełnym wymiarze godzin, mogą ponownie uczęszczać do szkoły w pełnym wymiarze godzin od 15 marca.

 

– Od 15 marca studenci szkół wyższych mogą ponownie uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych średnio przez jeden dzień w tygodniu.

 

 

– Obiekty gastronomiczne zostaną otwarte nie wcześniej niż 1 maja.

 

– Zakaz podróżowania w celach innych niż służbowe zostanie przedłużony do 18 kwietnia, czyli do końca świąt wielkanocnych.

 

– Parki rozrywki będą mogły być ponownie otwarte od 1 kwietnia.

 

– Od kwietnia dozwolone będą imprezy kulturalne i nabożeństwa z udziałem maksymalnie 50 osób, pod warunkiem przestrzegania przepisów dotyczących odległości i obowiązku noszenia maseczek

 

– Po świętach wielkanocnych wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich mogą codziennie uczęszczać na zajęcia.

 

– W czasie świąt wielkanocnych obozy sportowe i inne mogą być kontynuowane z maksymalną liczbą 25 uczestników i ich opiekunów. Na początku i na końcu obozu każdy musi zrobić test na COVID-19

 

– Również od 8 marca osoby mieszkające pod jednym dachem będą mogły korzystać z prywatnych saun. Jacuzzi, łaźnie parowe i hammam pozostają zamknięte.

 

– Godzina policyjna we Flandrii, Walonii i Wspólnocie Niemieckojęzycznej (od północy do 5 rano) oraz w Brukseli (od 22.00 do 6.00 rano) pozostaje na razie bez zmian.

 

Następne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego odbędzie się 26 marca, więc mam nadzieje, że niedługo będą ponownie optymistyczne wiadomości, bo wszyscy już jesteśmy zmęczeni środkami ograniczającymi kontakty społeczne.

 

Z okazji Dnia Kobiet (już jutro) chciałabym życzyć wszystkim kobietom, dziewczynom, mamom, babcia, siostrom, zona itd. Wszystkiego naj- naj- najlepszego, i tutaj ‘wjeżdża’ przysłowiowy goździk i paczka rajstop 😊…

Pozdrawiam bezwirusowo,

Proszę dbać o siebie i swoich bliskich.

 

Dr. Agnieszka Ciarka

kardiolog

www.ciarkaprocardio.be

Filie mojej praktyki kardiologicznej:

Filia w TREMELO, Rozenlaan 6, 3128 Tremelo

Filia w BRUKSELI, av. J. Goffin 164, 1082 Sainte Agatha Berchem

Wizytę można umówić online:

https://www.doctoranytime.be/en/d/cardiologist/agnieszka-ciarka

lub telefonicznie:

GSM 0471.74.18.60

Twitter: @0Ciarka                                                           Insta: Dr. Ciarka_cardiology

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search