Centrum kryzysowe uściśliło nowe wytyczne. Od teraz każdy, kto ma dzieci poniżej szóstego roku życia, może korzystać z samochodu w celach rekreacyjnych, podobnie jak osoby starsze oraz kobiety w ciąży.

Narodowe Centrum Kryzysowe umieściło w Internecie nową wersję najczęściej zadawanych pytań dotyczących środków podejmowanych przez rząd w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest to ósma wersja od początku kryzysu i uściśla kilka zmian.

 

Rodziny z małymi dziećmi mogą korzystać z samochodu.

Na przykład rodziny z dziećmi poniżej szóstego roku życia mogą używać samochód, aby przemieszczać się w celach rekreacyjnych. Do tej pory dyrektywa pozwalała na używanie samochodu jedynie do niezbędnych podróży. Zabroniono na przykład zabierania samochodu do bardziej odległego parku lub lasu, a teraz jest to możliwe dla rodzin z dziećmi do 5ego roku życia. Z pewnością nie jest wskazane, aby te rodziny wybrały się na jednodniową wycieczkę nad morze lub w Arden. Ale jeśli chcesz wędrować w lesie lub parku w pobliżu, ale jest to o wiele za daleko, żeby dostać się tam pieszo, możesz wziąć samochód. Centrum Kryzysowe apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku.

Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, takie jak osoby starsze i kobiety w ciąży, mogą również korzystać z samochodu.

 

Jazda na rolkach i na hulajnodze są dozwolone

Do tej pory dozwolone były tylko spacery, jazda na rowerze i jogging. Teraz to się zmieniło. Aktualnie korzystanie z rolek, wrotek lub deskorolek jest więc zgodne z zasadami. To logiczne, że kiedy rodzina wybiera się na spacer, dzieci mogą również korzystać z wrotek lub deskorolki.

 

Zabronione jest siedzenie w parkach

Przewidziano jednak, że zajęcia na świeżym powietrzu są dozwolone tylko przez czas niezbędny do ich wykonania. Po zakończeniu zajęć obowiązkowy jest powrót do domu. W przypadku tych działań należy również być „stale w ruchu”. Na przykład, zabronione jest siedzenie, piknikowanie i opalanie się w parkach. Jeśli pozwoli się ludziom przebywać w parkach, istnieje ryzyko zgromadzeń, więc nie wolno spocząć na ławce, nawet jeśli podczas biegu opadniemy z sil.

 

Uściślenia te nie maja mocy prawnej

Uściślenia te zostały wysłane do lokalnych posterunków policyjnych. Jednak są to jedynie wytyczne dla policji i obywateli dotyczące interpretacji przepisów, które nie maja mocy prawnej. Jedynie rozporządzenie ministerialne opisujące te środki zapobiegawcze, a które jest znacznie mniej obszerne, może być wykorzystane jako podstawa do nakładania ewentualnych grzywien.

 

Sytuacja epidemiologiczna na 07.05.2020

 

Nadal bardzo obiecujący trend spadku liczby nowych zachorowań i hospitalizacji z powodu COVID-19 w Belgii.

 

Wczoraj hospitalizowano 98 nowych pacjentów z COVID-19 (czyli znów poniżej arbitralnie ustalonej liczby 100 pacjentów). Całkowita liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 spadla do 2688 osób, 638 z nich leży na intensywnej terapii. Wczoraj zanotowano 639 nowych przypadków CVOID-19 (czyli o wiele więcej niż przedwczoraj). Wczoraj zmarło niestety kolejne 80 osób z powodu COVID-19.

 

 

W naszej zbiórce na szpital zebraliśmy równo 3050 euro (a pieniądze nadal jeszcze spływają). Najwięcej osób zdecydowało o przekazaniu pieniędzy na Szpital Uniwersytecki UZ Leuven (Gasthuisberg), zaraz na drugim miejscu był Szpital Saint Luc, a następnie UZ Brussel i Sart Tilman. Dlatego pieniądze będą przekazane na UZ Leuven (Gasthuisberg), w najbliższych dniach będę wiedzieć w jaki sposób one będą przekazane i na jaki cel w obrębie szpitala zostaną przekazane.

Chciałabym umieścić w ebooku nazwiska wszystkich darczyńców, tak aby, każdy miał pamiątkę. Proszę wysłać email do mnie (dr.ciarka@procardio.info) jeśli ktoś NIE CHCE znaleźć się na liście w ebooku!

Poinformujemy tez wszystkich jak odbędzie się przekazanie tych pieniędzy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich bezwirusowo,

Agnieszka Ciarka

 

Telekonsultacje/Wideokonsultacje kardiologia:

https://www.ciarkaprocardio.pl/rejestracja-umow-sie-do-lekarza/

Tel. 0471 74 18 60

Blog: https://www.ciarkaprocardio.pl/blog/

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search