Decyzje Rady Bezpieczeństwa w Belgii o poluzowaniu środków zapobiegawczych od 10 maja!

Od 10 maja, każda rodzina może wybrać cztery stale osoby, które będą mogli ją odwiedzać. Zdecydowała o tym Rada Bezpieczeństwa Narodowego w Belgii. Sklepy mogą zostać ponownie otwarte 11 maja. W ten sposób będzie postępowało dalsze wycofywanie się ze środków zapobiegawczych jakie zostały podjęte, aby koronawirus nie rozprzestrzenił się.

 

Rozluźnienie środków izolacyjnych rozpoczęło się w Belgii w ten poniedziałek. Oczywistym jest, że zaostrzone środki izolacji, które sprawdziły się przez parę tygodni, nie mogą trwać bez końca.

Dlatego Rada Bezpieczeństwa właśnie ogłosiła jakie będą następne kroki, w poluzowywaniu środków zapobiegawczych.

 

Kontakty społeczne

Od niedzieli 10 maja każda rodzina, czyli osoby mieszkające pod jednym dachem, może przyjąć w odwiedziny do czterech osób. Muszą to być zawsze ci sami ludzie, którym wolno odwiedzać tę rodzinę. Tam też należy zachować dystans społeczny, a kontakt najlepiej, aby odbywał się na zewnątrz domu. Nie ma ograniczeń co do odległości, jaką można przebyć.

Jeśli ktoś jest chory, oczywiste jest, że nie powinien nikogo odwiedzać, ani nikogo gościć.

 

Poprzednia zasada, zgodnie z którą można było chodzić na zewnątrz lub uprawiać sport tylko z dwiema innymi osobami, również nadal obowiązuje.

 

Sklepy

 

Sklepy mogą zostać ponownie otwarte w poniedziałek 11 maja, ale to również będzie odbywać się według ścisłych zasad. Tylko jeden klient na dziesięć metrów kwadratowych, i to tylko przez maksymalnie trzydzieści minut. Zdecydowanie zaleca się, aby klient nosił maseczkę, a w każdym przypadku należy zachować bezpieczną odległość od innych osób.

Liczy się na zdrowy rozsadek obywateli, czyli jeśli ulica handlowa jest pełna ludzi, to lepiej jest wrócić do domu i spróbować zrobić zakupy w innym momencie.

Rada Bezpieczeństwa ostrzega, żeby nie było masowego szturmu na sklepy po ich otwarciu. Najlepiej robić zakupy w pojedynkę i wybierać sklepy w pobliżu swojego domu.

 

 

Przemieszczanie się

Wycieczki turystyczne są nadal zakazane, a władze lokalne będą nadal kontrolować na drogach ścisłe przestrzeganie przepisów przez społeczeństwo.

 

Bazary pozostają zamknięte, zalecane noszenie maseczek

 

Rząd prosi wszystkich o korzystanie z transportu publicznego w jak najmniejszym stopniu i tylko wtedy, jeśli nie masz innej alternatywy. powiedział Maseczki pozostają obowiązkowe w transporcie publicznym, a od tej pory także na lotnisku. W szkołach maski ustne są obowiązkowe dla dzieci powyżej 12 roku życia oraz dla nauczycieli. Maski ustne są bardzo polecane w sklepach i wszędzie tam, gdzie nie można zagwarantować społecznej odległości.

 

Bazary nie mogą jeszcze zostać ponownie uruchomione. Również hotele i muzea pozostaną na razie zamknięte. Trzeba było również podjąć decyzję o zawodach sportowych, które zostały anulowane do 31 lipca.

 

Nowa faza od 11 maja

Możemy rozpocząć ten nowy etap w następny poniedziałek, ponieważ liczba przyjęć do szpitala wciąż spada, tylko jedna trzecia łóżek na oddziale intensywnej terapii jest zajmowana przez pacjentów COVID-19. Również nadal wykonywane są testy, oraz śledzi się kontakty osób zakażonych.

 

Nadal obowiązują podstawowe zasady dotyczące następujących środków zapobiegawczych: przemieszczanie się musi pozostać ograniczone, telepraca pozostaje normą, a wszyscy muszą pozostać w domu, na ile to możliwe.

Nadal potrzebna jest zwiększona czujność i dyscyplina. ostatnich kilku tygodni były wyjątkowe. Ale wysiłki opłaciły się i powrót do pewnej formy normalności jest więc w zasięgu ręki.

 

Krajowa Rada Bezpieczeństwa przygotowuje obecnie fazę drugą, która może rozpocząć się od 18 maja, jeśli wszystkie kryteria zostaną spełnione. Następnie planowane jest otwarcie szkół. Potem kolejno podjęte zostaną decyzje, kiedy otworzą się bazary, muzea oraz będą mogły powrócić do pracy osoby, w których zawodzie jest bliski kontakt fizyczny z druga osoba (np. fryzjerzy).

 

 

Sytuacja epidemiologiczna na 06.05.2020

Nadal bardzo obiecujący trend spadku liczby nowych zachorowań i hospitalizacji z powodu COVID-19 w Belgii.

 

Wczoraj hospitalizowano 116 nowych pacjentów z COVID-19 (choć jest to powyżej 100 pacjentów, to jest to najprawdopodobniej efekt ‘weekendu’, bo wtedy liczba przyjęć jest niższa.  Liczba pacjentów na intensywnej terapii spadla do 646 osób. Wczoraj zanotowano 272 nowe przypadki CVOID-19. Wczoraj zmarło niestety kolejne 110 osób z powodu COVID-19.

 


W naszej zbiórce na szpital zebraliśmy równo 3000 euro. Jeszcze raz dziękuję i jutro ogłosimy na który szpital zostanie przekazana ta kwota! Chciałabym umieścić w ebooku nazwiska wszystkich darczyńców, tak aby, każdy miał pamiątkę. Proszę wysłać email do mnie (dr.ciarka@procardio.info) jeśli ktoś NIE CHCE znaleźć się na liście w ebooku!

Poinformujemy tez wszystkich jak odbędzie się przekazanie tych pieniędzy.


 

Pozdrawiam wszystkich bezwirusowo,

Agnieszka Ciarka

 

Telekonsultacje/Wideokonsultacje kardiologia:

https://www.ciarkaprocardio.pl/rejestracja-umow-sie-do-lekarza/

Tel. 0471 74 18 60

Blog: https://www.ciarkaprocardio.pl/blog/

 

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search