Rada Bezpieczeństwa Narodowego postanowiła, że od niedzieli 10 maja każda rodzina, czyli osoby mieszkające pod jednym dachem, może przyjąć w odwiedziny maksymalnie cztery osoby. Dzisiaj po raz kolejny wirolodzy wyjaśniają, jak powinniśmy to interpretować.

Od niedzieli członkowie dwóch gospodarstw domowych będą mogli się nawzajem odwiedzać. Gospodarstwo domowe to na przykład rodzina, współlokatorzy mieszkający pod jednym dachem lub osoba samotna. Liczba czterech osób została wybrana, ponieważ średnio w gospodarstwie domowym znajdują się Belgii cztery osoby. Ważne jest, aby dokładnie zastanowić się, kogo chciałbyś gościć. Gospodarstwo domowe, które wybierzesz, musi również wybrać Ciebie i oznacza to, że musicie pozostać w swoim kręgu, zawieracie ze sobą jakby umowę, w której zgadzacie się widzieć siebie nawzajem i nikogo innego.

 

Nie jest intencją, aby wszyscy czterej goście pochodzili z różnych gospodarstw domowych. Najlepiej wybrać jedną rodzinę lub jedno gospodarstwo domowe, z którego członkami będziesz się spotykał. Jeśli ci ludzie będą pochodzić z różnych gospodarstw domowych, twoje kontakty nagle ogromnie się poszerza i wtedy wirus może znowu szybko się rozprzestrzeniać.

 

Dziadkowie i przyjaciele sportowi

Spotkanie z dziadkami jest więc dozwolone ponownie, jeśli ci dziadkowie są waszym ‘wybranym gospodarstwem domowym’ do spotkań. Zasady dotyczące zachowania zasad dystansowania społecznego z pewnością będą nadal miały zastosowanie również w tym przypadku. Absolutnie nie jest intencją zatrudnianie dziadków do opieki nad wnukami, ponieważ zwiększy to rozprzestrzenianie się wirusa pomiędzy pokoleniami.

Każdy, kto już zaczął uprawiać sport z dwiema osobami, z którymi nie mieszka pod jednym dachem, nadal może to robić. Muszą to być zawsze te same osoby i tu również muszą być przestrzegane zasady dotyczące odległości.

 

Podstawowe zasady nadal obwiązują

Podstawowe zasady pozostają bardzo ważne. Zachowajcie jak największy dystans od innych ludzi, pomyślcie o higienie rąk, a jeśli dystans społeczny jest niemożliwy, załóżcie maskę!

 

Sytuacja epidemiologiczna na 08.05.2020

 

Nadal bardzo obiecujący trend spadku liczby nowych zachorowań i hospitalizacji z powodu COVID-19 w Belgii.

 

Wczoraj hospitalizowano 108 nowych pacjentów z COVID-19. Wczoraj zanotowano 591 nowych przypadków CVOID-19, a zmarło niestety kolejne 107 osób z powodu COVID-19. Do tej pory epidemia COVID-19 spowodowała śmierć 8521 osób.

 

 

W naszej zbiórce na szpital zebraliśmy równo 3150 euro (wpłynęły jeszcze dzisiaj wpłaty). Najwięcej osób zdecydowało o przekazaniu pieniędzy na Szpital Uniwersytecki UZ Leuven (Gasthuisberg), zaraz na drugim miejscu był Szpital Saint Luc, a następnie UZ Brussel i Sart Tilman. Dlatego pieniądze będą przekazane na UZ Leuven (Gasthuisberg), w najbliższych dniach będę wiedzieć w jaki sposób one będą przekazane i na jaki cel w obrębie szpitala zostaną przekazane.

Chciałabym umieścić w ebooku nazwiska wszystkich darczyńców, tak aby, każdy miał pamiątkę. Proszę wysłać email do mnie (dr.ciarka@procardio.info) jeśli ktoś NIE CHCE znaleźć się na liście w ebooku!

Poinformujemy tez wszystkich jak odbędzie się przekazanie tych pieniędzy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich bezwirusowo,

Agnieszka Ciarka

 

Telekonsultacje/Wideokonsultacje kardiologia:

https://www.ciarkaprocardio.pl/rejestracja-umow-sie-do-lekarza/

Tel. 0471 74 18 60

Blog: https://www.ciarkaprocardio.pl/blog/

 

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search