Jak będzie przebiegać druga faza strategii wyjścia z lockdown?

Druga faza strategii wyjścia z lockdown rozpocznie się w poniedziałek 18 maja, zgodnie z planem. Między innymi, będziemy mogli ponownie udać się do fryzjera, muzeum i na targ, jeśli będziemy przestrzegać środków zapobiegawczych. Na weselach i pogrzebach może być ponownie obecnych do 30 osób. Zdecydowała o tym Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Przed 8 czerwca może nie być już dalszego zmniejszania środków zapobiegawczych.

 

Od 4 maja rozpoczęliśmy wychodzenie z lockdown. Od tego tygodnia można przyjąć w domu do 4 osób. Nadal telepraca pozostaje normą, ale wielu Belgów wróciło do pracy. Przedsiębiorstwa podjęły działania w celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa. Ponowne otwarcie sklepów od poniedziałku przebiegło dobrze.

 

Choć życie powoli wraca do normalności, są jednak osoby, które martwią się o drugą fale zachorowań, nie możemy wykluczyć tego scenariusza. Dlatego dzień po dniu Centrum Kryzysowe nadal monitoruje sytuację. Nadal należy ograniczyć kontakty, zachować dystansu, wszystkie te środki nadal są niezmiernie ważne.

 

Najważniejszą zmiana wprowadzana w drugim etapie wychodzenia z lockdown, który rozpocznie się w poniedziałek 18 maja, jest częściowe ponowne otwarcie szkół. Niektórzy rodzice się martwią, ale należy pamiętać, że decyzja ta została podjęta po naradach z udziałem specjalistów z sektora zdrowia i edukacji. W większości krajów UE dzieci wracają do szkoły. Nauczyciele i rady szkoły robią wszystko, co w ich mocy, aby przestrzegać przepisów bezpieczeństwa

 

Muzea i targi mogą zostać ponownie otwarte

 

Kultura również mocno ucierpiała w tym kryzysie. Tutaj wycofywanie się ze środków zapobiegawczych jest jeszcze bardziej skomplikowane. Występy będą przez jakiś czas zabronione, ale od 18 maja muzea będą mogły być ponownie otwarte, jeśli będą sprzedawać bilety przez Internet lub telefon, oraz podejmować działania mające na celu uniknięcie tłumów. Biblioteki zostaną otwarte na tych samych warunkach.

 

W zawodach, w których jest bliski kontakt z klientem (fryzjerzy i kosmetyczki) również będzie można ponownie rozpocząć działalność w poniedziałek zgodnie z planem, aczkolwiek pod pewnymi warunkami: tylko po umówieniu się na dana godzinne, a personel musi pracować w maseczkach, klienci muszą również je nosić, a bezpieczna odległość między klientami musi być przestrzegana.

 

Targi mogą również zostać ponownie uruchomione, za zgodą władz lokalnych, z maksymalnie 50 straganami. Tutaj również maseczki są obowiązkowe dla straganiarzy rynkowych i pracowników, dla klientów są one bardzo zalecane.

 

Parki dla zwierząt mogą zostać ponownie otwarte w poniedziałek, pod warunkiem spełnienia takich warunków, jak sprzedaż biletów przez Internet lub telefon. Atrakcje, place zabaw i restauracje muszą pozostać zamknięte.

 

Sesje treningowe na świeżym powietrzu mogą się odbywać w obecności trenera, ale grupy nie mogą przekraczać dwudziestu osób i należy podjąć wszelkie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa sportowcom.

 

W oficjalnych uroczystościach, takich jak śluby i pogrzeby, od poniedziałku może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Tutaj również należy zachować bezpieczną odległość, Małżeństwa i pogrzeby to chwile w życiu, które mają na nas wielki wpływ, to ważne momenty, którymi należy się dzielić.

 

Sytuacja epidemiologiczna na 13.05.2020

 

Nadal bardzo obiecujący trend spadku liczby hospitalizacji z powodu COVID-19 w Belgii. Liczba nowych zachorowań znów spada, pomimo, że testuje się osoby z lekkimi objawami.

 

Wczoraj hospitalizowano 70 nowych pacjentów z COVID-19, całkowita liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 wynosi 2014 pacjentów, 420 pacjentów jest hospitalizowanych na intensywnej terapii; Wczoraj zanotowano 202 nowe przypadki CVOID-19, a zmarły niestety kolejne 82 osoby z powodu COVID-19.

 

 

 

W naszej zbiórce na szpital zebraliśmy równo 3160 euro. Najwięcej osób zdecydowało o przekazaniu pieniędzy na Szpital Uniwersytecki UZ Leuven (Gasthuisberg), zaraz na drugim miejscu był Szpital Saint Luc, a następnie UZ Brussel i Sart Tilman. Dlatego pieniądze będą przekazane na UZ Leuven (Gasthuisberg), w najbliższych dniach będę wiedzieć w jaki sposób one będą przekazane i na jaki cel w obrębie szpitala zostaną przekazane.

Chciałabym umieścić w ebooku nazwiska wszystkich darczyńców, tak aby, każdy miał pamiątkę. Proszę wysłać email do mnie (dr.ciarka@procardio.info) jeśli ktoś NIE CHCE znaleźć się na liście w ebooku!

Poinformujemy tez wszystkich jak odbędzie się przekazanie tych pieniędzy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich bezwirusowo,

 

Agnieszka Ciarka

 

Telekonsultacje/Wideokonsultacje kardiologia:

https://www.ciarkaprocardio.pl/rejestracja-umow-sie-do-lekarza/

Tel. 0471 74 18 60

Blog: https://www.ciarkaprocardio.pl/blog/

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search