Komitet konsultacyjny zapowiedział znów złagodzenie ograniczeń. Co się zmienia? Jednocześnie chciałabym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do uhonorowaniem mnie medalem Wojska Polskiego za wspieranie Polonii i żołnierzy Garnizonu Bruksela (na zdjęciu 22.04.2021). Jestem wzruszona i bardzo wdzięczna.

Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do uhonorowaniem mnie medalem Wojska Polskiego za wspieranie Polonii i żołnierzy Garnizonu Bruksela (na zdjęciu 21.04.2021 Pan General Adamczak wraz z oficerami z NATO, Pan Ambasador Orzechowski i Pan Konsul Szyndlarewicz). Jestem wzruszona i bardzo wdzięczna.

 

A teraz na temat: Podsumowanie poluzowywania obostrzeń:

 

Tarasy w kawiarniach i restauracjach.

 

Od 8 maja kawiarnie i restauracje mogą otwierać swoje tarasy w godzinach od 8 do 22.

Przy każdym stole mogą zasiąść maksymalnie cztery osoby. Nie musza być to osoby, które sa naszymi osobami bliskiego kontaktu. Osoby mieszkające pod jednym dachem siedzieć razem przy jednym stole

Można tylko siedzieć przy stole i być przy nim obsługiwanym.

Należy zachować co najmniej 1,5 metra odległości od osób siedzących przy innych stolikach.

Pracownicy i klienci, którzy nie siedzą przy stole, muszą obowiązkowo nosić maseczki.

Poziom hałasu nie może przekraczać 80 decybeli.

 

Imprezy

 

W maju można w organizować w pomieszczeniach jedynie imprezy testowe. Na zewnątrz może się odbyć impreza do 50 osób. Warunkiem jest, aby do tego czasu zaszczepiono 80 procent osób powyżej 65 roku życia i aby poprawiła się sytuacja na oddziałach intensywnej terapii.

 

W czerwcu można organizować imprezy wewnętrzne i zewnętrzne do 200 osób. Warunkiem jest, że 80 procent osób z chorobami podstawowymi zostało zaszczepionych, a mniej niż 500 łóżek na oddziałach intensywnej terapii było zajętych przez pacjentów z COVID-19.

 

Na tych imprezach obowiązkowe jest noszenie maseczki zachowanie dystansu społecznego.

 

Zajęcia na świeżym powietrzu

 

Zorganizowane zajęcia na świeżym powietrzu w ramach klubu sportowego mogą odbywać się od 8 maja z limitem 25 osób. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych.

 

Zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży (do 18 lat) mogą odbywać się na zewnątrz przy maksymalnie 25 osobach i wewnątrz przy maksymalnie 10 osobach. Dla dzieci do dwunastego roku życia włącznie zajęcia mogą odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych z udziałem maksymalnie dziesięciu uczestników.

 

Obozy letnie

 

Komitet Konsultacyjny dał zielone światło dla organizacji letnich obozów. Od 25 czerwca dozwolone będą obozy z grupami 50 dzieci i młodzieży, nie licząc opiekunów. Od 13 roku życia zaleca się unikanie bliskiego kontaktu fizycznego podczas zajęć. Zajęcia w pomieszczeniach są dozwolone, ale zaleca się organizowanie jak największej ilości zajęć na świeżym powietrzu. Jeśli zajęcia organizowane są wewnątrz, należy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń.

 

Zmiany od dnia 26 kwietnia

 

Podczas poprzedniego Komitetu Konsultacyjnego podjęto decyzję w sprawie następujących środków, które wejdą w życie w najbliższy poniedziałek:

 

– Od poniedziałku 26 kwietnia na zewnątrz może spotkać się dziesięć osób zamiast czterech.

 

– Pozamedyczne zawody kontaktowe, w tym fryzjerzy, mogą być ponownie otwarte.

 

– Zakupy bez wcześniejszego umówienia się są znów możliwe, ale tylko dwie osoby z tego samego gospodarstwa domowego mogą robić zakupy razem.

 

A co z miesiącami letnimi?

 

Komitet Konsultacyjny ponownie omówi strategię wyjścia w dniu 11 maja. Wówczas powinno być więcej jasności co do tego, co jest możliwe w lipcu i sierpniu. Czekamy z niecierpliwością co zostanie postanowione, tak aby można było zaplanować wakacje.

 

Pozdrawiam bezwirusowo,

Proszę dbać o siebie i swoich bliskich.

 

Dr. Agnieszka Ciarka

kardiolog

www.ciarkaprocardio.be

Filie mojej praktyki kardiologicznej:

Filia w TREMELO, Rozenlaan 6, 3128 Tremelo

Filia w BRUKSELI, av. J. Goffin 164, 1082 Sainte Agatha Berchem

Wizytę można umówić online:

https://www.doctoranytime.be/en/d/cardiologist/agnieszka-ciarka

lub telefonicznie:

GSM 0471.74.18.60

Twitter: @0Ciarka                                                           Insta: Dr. Ciarka_cardiology

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search