Wiele osób wybiera się na Święta Bożego Narodzenia do domu, do Polski. Czy po powrocie do Belgii czeka nas kwarantanna?

W tej chwili prawie cala mapa Europy jest tzw. strefą czerwoną. Królestwo Belgii odradza wiec wszystkie wyjazdy zagraniczne. Jeśli jednak wybierzemy się do Polski i to przy powrocie do Belgii obowiązywać następująca procedura:

 

  1. Wszyscy podróżujący do Belgii, niezależnie od wybranego środka transportu, muszą wypełnić Formularz Lokalizacji Pasażera najwcześniej na 48 godzin przed przyjazdem do Belgii.

Pod tym linkiem znajduje się wspomniany formularz (który wypełnia się online):

https://travel.info-coronavirus.be/nl/public-health-passenger-locator-form

 

Należy ten formularz ZAWSZE wypełniać w przypadku podróży do Belgii samolotem lub statkiem (bez wyjątków). Nie trzeba go wypełniać, jeśli podróżuje się innym środkiem transportu (pociągiem, autobusem, samochodem, itp.) ORAZ jesli wypelniony jest jeden z dwoch ponozszych warunkow =>>>> a) przebywa w Belgii przez mniej niż 48 godzin LUB b) powrót do Belgii następuje po pobycie za granicą krótszym niż 48 godzin.  W innych przypadkach nalezy zawsze rowniez wypelnic formularz podrozujac pociagiem, autobusem lub samochodem!!! Dokument zrodlowy znajduje sie pod tym linkiem => https://diplomatie.belgium.be/fr

 

  1. Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość tekstowa (sms), jeśli wymagany jest test na COVID-19 i/lub kwarantanna po powrocie. Wszystkie osoby, które otrzymają sms musza wtedy ścisłe zastosować się do zawartych w nim instrukcji. Jeśli nie otrzymasz żadnej wiadomości, kwarantanna i test na COVID-19 nie są obowiązkowe.

 

Pytania dotyczące Formularza Lokalizacji Pasażerów, testu na COVID-19 i obowiązku kwarantanny w Belgii można również kierować do FPS Public Health (Ministerstwa Zdrowia https://www.info-coronavirus.be/nl/) telefonicznie pod numerem 0800 14 689 lub pocztą elektroniczną na adres info.coronavirus@health.fgov.be.

 

Pozdrawiam bezwirusowo,

Proszę dbać o siebie i swoich bliskich.

 

Dr. Agnieszka Ciarka

kardiolog

www.ciarkaprocardio.be

Filie mojej praktyki kardiologicznej:

Filia w TREMELO, Rozenlaan 6, 3128 Tremelo

Filia w BRUKSELI, av. J. Goffin 164, 1082 Sainte Agatha Berchem

Wizytę można umówić online:

https://www.doctoranytime.be/en/d/cardiologist/agnieszka-ciarka

lub telefonicznie:

GSM 0471.74.18.60

Twitter: @0Ciarka                                                           Insta: Dr. Ciarka_cardiology

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search