Zakończenie lockdown w ośrodkach opieki społecznej i zielonoświątkowy weekend na belgijskim wybrzeżu

Zakończenie lockdown w ośrodkach opieki społecznej: możliwość przyjęcia nowych pensjonariuszy od 8 czerwca.

 

Od 12 marca w ośrodkach opieki społecznej nie było możliwości przyjmowania nowych osób do ośrodka. Od tego czasu ośrodki opieki społecznej były całkowicie zamknięte. Tylko starsze osoby, które zostały wypisane ze szpitala, mogły nadal być przyjęte do ośrodków opieki społecznej.

Teraz poinformowano, że 8 czerwca kończy się zakaz przyjmowania nowych osób i można ponownie przyjmować osoby starsze, które będę się chciały przenieść z domu do takiego ośrodka. Nowi mieszkańcy będą badani na koronawirus. Każdorazowo wymagana jest również porada lekarza ogólnego oraz kierownictwa ośrodka opieki społecznej. Można odmówić przyjęcia, jeśli osoby starsze są zakażone koronawirusem, jeśli istnieje dla nich alternatywa odnośnie mieszkania.

 

Zielonoświątkowy weekend na belgijskim wybrzeżu

Choć jednodniowe wycieczki na wybrzeże są właściwie jeszcze zakazane, na wybrzeżu w ten weekend było więcej ludzi niż w ostatnich tygodniach, ze względu na piękną pogodę i przedłużony weekend Zielonych Świątek. Przybywają również turyści jednodniowi, choć nie jest to dozwolone.

I tak w Blankenberge ruchliwa ulica handlowa musiała być zamknięta na piętnaście minut, ponieważ było tam zbyt wiele osób. Najwięcej ludzi było nie na plaży, ale właśnie na wale i na ulicy handlowej. I tak w pewnym momencie na dwustumetrowym odcinku ulicy spacerowało około 600 osób. Utrzymanie społecznego dystansu było więc prawie niemożliwe. Po raz pierwszy bramy na ulice handlowa zostały zamknięte, tak aby nie wpuszczać kolejnych spacerowiczów.

Na plaży w Blankenberge było też więcej ludzi niż w ostatnich tygodniach. Grupy ludzi opalały się na całym pasie dwóch kilometrów, mimo że nadal jest to zabronione. A wzdłuż plaży dziesiątki ludzi konsumowało lody, policja jednak nie interweniowała, choć również nie jest to jeszcze dozwolone.

Piękna pogoda w niedzielę przyciągnęła również wielu ludzi do morza i plaży w Ostendzie. Oficjalnie nie wolno się opalać ani piknikować na plaży, ale policja najbardziej zwraca uwagę na skupiska ludzi i przestrzeganiu zasad dystansowania społecznego i interweniuje w razie potrzeby i podejmuje działanie tylko w przypadku rażących naruszeń.

W De Panne jest wielu francuskich turystów zza granicy, ale oni zdaja się respektować zasady, tak, że w tym regionie nie było wielu mandatów, ani interwencji.

 

 

 

Sytuacja epidemiologiczna na 31.05.2020

 

W tej chwili nadal utrzymuje się niska liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19, jak również niska liczba zgonów. Nadal niska jest również liczba nowych przypadków COVID-19.

 

Wczoraj hospitalizowano 40 nowych pacjentów z COVID-19, 821 pacjentów jest nadal hospitalizowanych z powodu COVID-19. 168 pacjentów jest hospitalizowanych na intensywnej terapii. Wczoraj zanotowano 195 nowych przypadków COVID-19, a zmarło niestety kolejne 14 osób z powodu COVID-19. Koronawirus w Belgi zebrał żniwo w postaci 9467 zgonów.

 

Pozdrawiam wszystkich bezwirusowo,

 

Agnieszka Ciarka

 

Telekonsultacje/Wideokonsultacje kardiologia:

https://www.ciarkaprocardio.pl/rejestracja-umow-sie-do-lekarza/

Tel. 0471 74 18 60

Blog: https://www.ciarkaprocardio.pl/blog/

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search